O webu

Kdo jsme, co děláme a jaká je historie tohoto projektu…

Náš tým nadšenců založil na začátku léta 2009 tento web zabývající se oblastí železničních informačních systémů pro cestující za účelem shromažďování a zveřejňování nahrávek hlášení z nádraží a vlaků, fotografií informačních tabulí, zajímavých videí, odkazů, dokumentů a dalšího souvisejícího obsahu. Stránky se vcelku rychle staly oblíbenými a začaly na poměry svého zaměření dosahovat velmi dobré návštěvnosti – ve statistikách každoročně evidujeme v průměru okolo deseti tisíc návštěv.

Postupem času se díky naším přispěvatelům nashromáždilo tolik souborů, že jsme z důvodu nedostačujícího přiděleného prostoru byli nuceni pozměnit celkovou koncepci. Od počátku roku 2011 se tak novým smyslem stránek stalo vytvoření komplexního přehledu českých nádraží, jehož součástí jsou informace o hlasatelích, instalovaných informačních systémech, tabulích a znělkách, doplněných o ukázky hlášení i videa. Celý přehled je vhodně zastřešován oblíbenou přehledovou mapou.

Dalším důležitým milníkem se stal únor 2013, kdy jsme spustili facebookovou prezentaci, na které zájemce informujeme o aktuálním dění a zajímavostech z této oblasti.

Zatím poslední velkou novinkou je připojení naší stránky do rodiny webů provozovaných nejznámějším českým webovým magazínem o drahách – ŽelPage. Nejenže jsme se přestěhovali na novou doménu hlaseni.net a změnili název, ale zmodernizovali jsme i celkovou podobu webu, které dominuje skvělá úvodní fotka od Jaroslava Charváta.

Navštívit můžete i původní verzi webu.